Jak wybrać stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niebywale odpowiednia?

Każdy kto chce prowadzić swój gabinet masażu powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim pracować przez wiele lat oraz jest on koniecznym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby nabyć odpowiednie stoły do masażu, muszą mieć one dobrą konstrukcję i parametry odpowiadające zarówno fizjoterapeutom jak również pacjentom. Każdy z nich ma wady jak i atuty więc jego kupno winno być przemyślany. Im większe umiejętności rehabilitanta, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeżeli wyłącznie w naszym gabinecie, to powinno się kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dosyć istotna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice działa więcej niż jeden pracownik. Stoły do masażu mobilne muszą cechować się przede wszystkim małą wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego waga jest tutaj niezwykle istotna. Kluczowe jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w odpowiednią torbę i łatwo przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo bezpieczne i komfortowe, ale będzie nam je trudno przetransportować. Więc nabywając odpowiedni model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, więc takie stoły będą doskonale sprawdzały się w terenie. Są one również wytrzymałe na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego masaż możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA. Posiadają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale dopasuje się w pomieszczenie eleganckie, lecz również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dość wielka waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego miejsca może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie powinno się wspomnieć, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje.

Ręczna, która jest najmniej komfortowa, jednak stoły są o wiele tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za zagłówkiem, albo występuje w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesamowicie łatwa, ale również droga. Dzięki niej potrafisz swobodnie regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Niewątpliwą korzyścią jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej prawdzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być także komfortowa dla użytkownika, aby wygodnie na nim leżał oraz w czasie terapii nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu występują w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Więc nasz wybór powinien być dobrze przemyślany.