Jak odpowiednio zakupić stół stacjonarny do masażu, aby spełniał nasze wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze urządzenie w pracy fizjoterapeutów. Wykorzystywane są zwykle w okresie rehabilitacji po operacjach. Możemy na nich dokonać zabiegi terapeutyczne z poziomu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, który będzie niezwykle nam odpowiadał i który będzie dostosowany do sposobu prowadzonych zabiegów. Warto zatem poznać atuty oraz wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku należy określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do klientów.
Musimy tutaj wyselekcjonować dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, posiada dużo funkcji. Natomiast jest on o wiele bardziej komfortowy dla chorego i lekarza. Jeśli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najtrafniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej komfortowy dla chorego. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo możesz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, dobrze sprawdzają się w wypadku rehabilitantów, jacy prowadzą terapie w domu.

Stół stacjonarny do masażu winien posiadać również możliwość regulacji wysokości. Jest to szalenie istotne w wypadku rehabilitanta, który musi posiadać odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z pacjentem. Wpływa to na pozytywniejszą jakość pracy, ale też na skuteczniejszą pracę z klientem.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najzwyklejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, która zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W czasie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i położenie chorego. Więc jest on mało polecany do nowych gabinetów lekarskich.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego typy stołu jest w pewnym sensie „ ugodą” dla chorego i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie nabywane przez kliniki i innowacyjne gabinety. Cieszą się dużym zainteresowaniem. Za pomocą pilota umożliwia na poprawną oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją także łatwo regulować w czasie pracy z chorym bez najmniejszego dyskomfortu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy zależny także od ceny, którą dysponujemy. Dużo z nich umiemy dostać w standardowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Tkaniny użyte w podstawowej wersji są mniej wytrz