Urządzenia do fizykoterapii jak pozyskać najodpowiedniejsze do naszego gabinetu w korzystnych cenach?

Na samym początku należy wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która używa działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była funkcjonalna należy mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, https://med-store.pl/fizykoterapia/40 które wspomogą leczenie złamań lub innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zredukować dyskomfort, jednak również w natychmiastowy sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na rodzaj użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Użytkowane są zazwyczaj, by ograniczyć odczuwanie bólu po zerwaniach ścięgna czy kontuzjach. Naświetlanie laserem bardzo dobrze oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa czy leczenia bóli reumatoidalnych. Laser dedykowany jest wprost na bolące obszary. Klient dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Używane tu pole magnetyczne jest niewielkiej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Wykorzystywany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa korzystnie na nasz układ odpornościowy również oddziałuje na ograniczenie bólu. Chory kładzie się na leżance, nad jaką przenoszony jest określony talerz w kształtach kołowych czy płytek. W ciągu zabiegu pacjent nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest również stosowany przez wykorzystanie prądu galwanicznego. W ciągu zabiegu diody stawiane są na bolących miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na wilgotnym podłożu, by podnieść przewodnictwo prądu. Używany prąd to prawie 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest przeważnie do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Umożliwia ona również na ograniczenie stanów zapalnych w organizmie. Czas zabiegu to około 15 minut, w ciągu jakiego pacjent czuje delikatne mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, który w przeciągu kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To specjalna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są stosowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często zwane krioterapią. Temperatura używana w czasie tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Wykorzystuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa określone punkty na naszej skórze. Okres trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii doskonale sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok i w ciągu leczenia rozmaitego typu zwichnięć.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni wielką rolę w profesjonalnym też natychmiastowym działaniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy kupić aparaty do fizykoterapii dobrej jakości, który nam i pacjentom będą służyły przez lata.